Każdego dnia coraz więcej ludzi zwraca się do świata tabletek odchudzających. Co jest nie tak z tymi suplementami? Czy są w nich jakieś zalety, a jeśli tak, jakie są ich skutki uboczne?

Kulturyści i zawodnicy coraz częściej używają ich do zwiększania masy mięśniowej i utraty tłuszczu. Niektóre z tych suplementów były reklamowane jako naturalne, inne reklamowane są jako naturalne, a niektóre z nich są reklamowane jako ziołowe.

Musimy przyjrzeć się efektom ubocznym, ponieważ mogą być bardzo poważne. Podobnie jak wszystkie leki na receptę, te tabletki odchudzające mają wiele zagrożeń. Skutki uboczne różnią się w zależności od producenta.

Niektóre z najczęstszych skutków ubocznych to silne bóle głowy, ponieważ stymulują współczulny układ nerwowy. Inne obejmują zmęczenie i depresję. Mogą również wpływać na wzorce snu i apetyt.

Inne niż bóle głowy, inne działania niepożądane to nudności, biegunka i wymioty. Niektóre mają nawet takie, które mogą powodować zawroty głowy, zaparcia, osłabienie i kołatanie serca. Niektóre produkty mają również działania niepożądane, takie jak zawały serca, drgawki, uszkodzenie wątroby, problemy ze wzrokiem, depresja i bezsenność.

FDA twierdzi, że powodem, dla którego chcą zakazać stosowania tabletek odchudzających, jest to, że nie udowodniono, że są bezpieczne. Nie testują ich pod kątem długoterminowych efektów, więc nikt tak naprawdę nie wie, jak długo będziesz ich używać i do jakiego stopnia mogą one zmienić twój styl życia.

W miarę, jak coraz więcej konsumentów zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie stanowią, pojawiają się nowe badania kliniczne, które pokazują, w jaki sposób te pigułki mogą sprawić, że będziesz grubszy. Niektóre z faktów, które FDA dowiedziała się o pigułkach odchudzających, obejmują:

Agencja ds. Żywności i Leków chce regulować tabletki odchudzające, aby ludzie byli pewni, że są bezpieczni. Przepisy, które zostaną wprowadzone, będą wymagać, aby suplementy były testowane przez niezależne laboratoria pod kątem czystości i składników. To jedyny sposób, aby mieć pewność, że tabletki są bezpieczne.

Ponieważ FDA ma już dość na swoim talerzu, nie może dodać żadnych przepisów do tych suplementów. Na przykład nie może wymagać, aby pigułki były oznaczone jako „naturalne”. Rząd nie może ci powiedzieć, że pigułki nie powodują otyłości.

Chociaż suplementy są powiązane ze zwiększonym ryzykiem chorób serca, nie ma to nic wspólnego z „złym smakiem” produktu. Ostrzeżenia pochodzą z badań naukowych, które pokazują, jak pewne chemikalia lub dodatki mogą wpływać na układ sercowo-naczyniowy.

Mimo że są one regulowane przez FDA, nie udowodniono, że produkty te są bezpieczne i nadal należy przestrzegać diety i planu ćwiczeń, które zostały zaprojektowane tak, aby schudnąć. Nikomu nie udało się udowodnić bezpieczeństwa tabletek odchudzających, więc dlaczego narażasz swoje zdrowie?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak naturalnie schudnąć, powinieneś zacząć od dobrego, zdrowego jedzenia i ćwiczeń. Musisz wziąć suplementy, które pomogą Ci osiągnąć swoje cele. Przykładem takiego suplementu mogą być Skuteczne Tabletki na Odchudzanie

admin