W przypadku znakomitej większości laptopów mamy do czynienia z niewymienną klawiaturą, która musi pozostać jednością z komputerem do końca jego okresu użytkowania. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ może doprowadzić do konieczności regularnych wizyt w serwisie, jeżeli w klawiszami cokolwiek stanie się nie tak. Natomiast taka sytuacja może bardzo często się pojawić, biorąc pod uwagę że klawisze do klawiatury https://www.laptopkey.eu to tylko niewielkie kawałki plastiku, które po latach mogą ulec uszkodzeniom.

Gdzie dostać klawisze do laptopa?


Nie zawsze musimy jednak zgłaszać się do serwisu celem wymiany klawiatury na nieuszkodzoną. Możemy na własną rękę dokonać potrzebnej naprawy. W tym celu najlepszym wyjściem z sytuacji będzie zakupienie pojedynczych przycisków, na przykład na stronie klawiszedolaptopa.pl. W tym przypadku nie musimy martwić się o to, że zapłacimy nadmiernie dużo. Przyciski do klawiatury można tam bowiem kupować na sztuki. Jak jednak będziemy mieć pewność, że na pewno otrzymamy takie przyciski, jakie są nam potrzebne? W końcu każdy laptop posiada inny rodzaj klawiszy. Otóż nie jest to żadnym problemem, ponieważ sklep posiada intuicyjną wyszukiwarkę. Wpisujemy w nią odpowiednie informacje, a następnie wyszukujemy konkretny typ klawiszy, który jest nam potrzebny.

Przyciski do laptopa – samodzielny montaż


Chcąc doprowadzić sprawę do końca, pozostaje już tylko złożyć zamówienie. Wybierzmy dokładnie model i wersję naszego laptopa, następnie to czy mamy klawiaturę zwyczajną czy podświetlaną. Na koniec warto również sprawdzić, czy posiadane przez nas klawisze do klawiatury mają identyczne mocowanie. Zostaną nam przedstawione zdjęcia, tuż przed samym zamówieniem. Pozostaje już tylko poczekać na przesyłkę, a następnie dokonać montażu klawiszy. W tym celu musimy oczyścić gniazdo z pozostałości starego przycisku, które wciąż mogą tam tkwić. Jeżeli klawisz się złamał, musimy wydobyć jego resztkę. Do tego najlepiej nadają się dwa płaskie śrubokręty. Nowy klawisz po prostu wciskamy mocno ma miejsce.

admin