Kiedy wymagana jest regeneracja pomp hydraulicznych?

Instalacje hydrauliczne występują w bardzo wielu różnych maszynach. Mowa zarówno o pojazdach takich jak wózki widłowe, sprzęt budowlany, czy samochody ciężarowe. Nie można zapomnieć o autach osobowych, gdzie służą do zasilania układu wspomagania kierownicy. Regeneracja pomp hydraulicznych to proces, który polega na naprawie i przywróceniu fabrycznych parametrów pracy serca tych układów. Pompa ma za zadanie wytworzyć ciśnienie, które następnie rozprowadzane jest do elementów wykonawczych, które wykonują różne działania.

Jakie korzyści ma naprawa pomp hydraulicznych?

Gdy serce układu hydraulicznego, jakim jest pompa mechaniczna, zaczyna zawodzić, pojawiają się różnego rodzaju problemy. Niektóre elementy wykonawcze mogą nie działać, albo ich działanie będzie wyjątkowo słabe. Jeżeli więc zauważymy, że w samochodzie przekładnia kierownicza zaczęła stawiać większe opory, bądź ciągnik rolniczy nie jest w stanie podnieść najcięższych maszyn, może to oznaczać że naprawa pompy hydraulicznej czeka nas w niedługiej przyszłości. Dzięki niej parametry pracy znów zostaną przywrócone do wartości fabrycznych. Specjaliści upewnią się o tym, poddając urządzenie badaniu na stole probierczym, zanim zostanie zwrócone do klienta. Otrzymamy też gwarancję na rozruch i eksploatację.

Jak wygląda regeneracja pomp hydraulicznych?

Pierwszym etapem jest kontrola stanu pompy, która została przywieziona do zakładu naprawczego. W tym celu urządzenie jest wysyłane na stół do badań, a tam technicy kontrolują parametry pracy i porównują je do wymaganych przez producenta. Jeżeli te znacznie odbiegają od normy, oznacza to że konieczne jest rozpoczęcie naprawy. Po otwarciu obudowy urządzenia oceniany jest stan korpusu. Ten nie może być zbytnio zniszczony, inaczej regeneracja pomp hydraulicznych nie będzie pomocna i trzeba będzie wymienić urządzenie na nowe. Kolejne etapy to wymiana wszystkich elementów pracujących w środku, złożenie całości i dokładne uszczelnienie, a następnie ponowny test. Jeżeli parametry powrócą do fabrycznych, pompa zostaje oddana klientowi.

admin